Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zajíc 2011, 1999

18. 3. 2009

Ten, jenž spojuje protiklady.

Charakteristika: opatrný, chytrý, družný, přátelský, citlivý, ambiciózní, bázlivý i riskující, jemný, staromódní a častokrát hypochondr.

Rada pro zajíce: Rozhoduj se srdcem. Postupuj láskyplně a dbej na společné a spojující.

Zajíc bývá talentovaný, čestný, dobrosrdečný, zdrženlivý, silně individuální. Je šťastlivec. Má dobrý vkus, vzbuzuje u druhých důvěru a někdy dokáže být melancholický. Ostatní ho mají většinou rádi a jsou jím nadšeni. Má rád společnost a společnost má ráda jeho. Po materiální stránce se dokáže vždy dobře zabezpečit. Válka a hlad se ho dotýkají jen tehdy, když trpí sám. Může „plakat“ z malicherného důvodu, ale rychle se uklidní. Někdy rád „kuje pikle“, ale vždy si zachová takt a není zlý. Nemá pocit zodpovědnosti ke své rodině, příbuzným ani dětem.

Téměř nikdy se nerozčiluje, má vynikající pracovní schopnosti a je zodpovědný. Dokáže být pečlivý až pedantský. Nepouští se do ničeho, pokud si pořádně nepromyslí všechna pro i proti. Může se z něho stát výborný herec, ale hraje jen výjimečně, je příliš konzervativní. Je velmi dobrý spekulant a dokáže odhadnout velmi výhodné obchody. Dokáže být aktivním podnikatelem. Může být právníkem, advokátem i notářem, může se stát dobrým diplomatem, ale pouze v případě, že se riziko nestane základem jeho života.

Zajíc bude mít klidný život ve všech třech životních etapách– pod jednou podmínkou: nesmí se stát účastníkem výjimečných situací či dramatických událostí. Války, revoluce, katastrofy– to není jeho doména, nelíbí se mu být protivníkem.

Nejbližšími přáteli se mu stávají– Ovce, u které dokáže ocenit umělecké nadání, Vepř, který je pečlivý a Pes. Rád pobývá ve společnosti Krysy, Zajíce, který se ho však neobává, Kohouta, u kterého ho občas překvapí výstřednost, Opice, Draka, Buvola, Tygra a Hada. Nerozumí si s Koněm, kterého ani moc nevyhledává.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář